МАРКЕТИНГ

„АЛКАЛОИД“ ИНВЕСТИРА 11 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ПРОШИРУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДНИТЕ КАПАЦИТЕТИ

Новите производни одделенија ќе се простираат на површина од 7.000 м² и ќе создадат услови за реализирање на околу 200 нови вработувања. Посветеноста на перманентниот раст и развој, следењето на трендовите и најновите достигнувања во сферата на фармацијата, се главните причини поради кои во изминативе дваесет години „Алкалоид АД Скопје“ …

Повеќе »

„Бритиш ервејс“ нуди уреди за виртуелна реалност за своите патници

Патниците од прва класа „Бритиш ервејс“ наскоро ќе можат да гледаат филмови преку уредите за виртуелна реалност. Авиокомпанијата ќе ги тестира избраните меѓународни правци за летови подолги од осум часа. Уредите ќе понудат дводимензионални, тродимензионални и 360-степени содржина. Покрај тоа, патниците ќе можат да избираат програми за терапија со медитација …

Повеќе »

Регионална премиера на анимацијата ЕДНА на Вук Митевски во Сараево

Сестри и Брат Митевски продукција на најреномираниот регионален филмски фестивал Сараевскиот, оваа година ќе бидат видно застапени речиси во сите програми. Најзначајно, во официјалната натпреварувачка конкуренција за кратки и анимирани филмови својата регионална премиера ќе ја има анимацијата ЕДНА на Вук Митевски. Да потсетиме ЕДНА веќе беше наградена на фестивалот …

Повеќе »

Opel ќе ја покаже автомобилската иднина на меѓународниот саем ИАА во Франкфурт

Со светските премиери на годинашниот меѓународен саем ИАА во Франкфурт (новинарски денови: 10-11 септември; отворени денови за јавноста: 12-22 септември) Opel ќе ја покаже автомобилската иднина која е богата со разновидност. ИАА е местото каде што новите Opel Corsa, Grandland X Hybrid и новата Opel Astra ќе го имаат своето …

Повеќе »

Кошаркарскиот Клуб АЛБЕС во потрага на квалитетни кошаркари за Втора Лига

кошаркаКошаркарскиот клуб АЛБЕС, кој како новоформиран клуб успеал да ги надминува финансиските проблеми со кои се соочуваше, сега и официјално ја достави својата апликација да биде дел од Втората македонска кошаркарска лига. Имињата на оние што го презедоа спонзорството на клубот ќе бидат објавени во наредните денови, откако ќе се …

Повеќе »

Светска премиера: новaта Corsa и Corsa-e на саемот за автомобили IAA во Франкфурт 2019 година

Почетокот беше со Opel Kadett, претставен во 1936 година. Автомобил за мобилност на сите, „Kadett“ беше поволен автомобил по прифатлива цена, во време кога моторизaцијата беше сè уште луксуз. Брендот Opel тогаш се појави во ерата на „економското чудо“ на Германија во текот на 1960-тите од минатиот век и раните …

Повеќе »

Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko (Бранко Попоски) имаше една цел, да им помогне на тие што им е најпотребно. Тој на уникатен начин одлучи да ги предизвика голем број на луѓе и компании да приготват 3 до 5 оброци за сума од 100 денари. Тоа го направи заедно со …

Повеќе »

Поевтино и порелаксирано пазарење со клуб картичката на Рептил

Над 20.000 потрошувачи во Скопје, корисници на клуб картичките за лојалност на Рептил маркети, секојдневно штедат додека пазарат во супермаркетите. Програмата за лојални потрошувачи на Рептил овозможува, во секое време, потрошувачот да искористи до 10% попуст на над 500 производи. Овие погодности овозможуваат релаксирано пазарење додека се одбира од огромниот …

Повеќе »

Експанзијата продолжува: Тиго Фајнанс со две нови филијали, овој пат за жителите на Кочани и Крива Паланка

Кочани и Крива Паланка стануваат дел од широко распространетата продажна мрежа на Тиго Фајнанс, а жителите на овие два града сега имаат нова физичка точка за непосреден контакт со услугите на Тиго согласно нивните потреби и навики, што ќе им овозможи полесно да го направат вистинскиот избор за задоволување на …

Повеќе »