МАРКЕТИНГ

Веро донира производи од 1 милион денари за Клиниката за инфективни болести во Скопје

Веро донира производи во вредност од 1 милион денари за Клиниката за инфективни болести во Скопје со цел да ги зајакне капацитетите на оваа институција која е една од најангажираните здравствени установи од почетокот на кризната состојба со коронавирусот. Донацијата на Веро се состои од хигиенски производи, средства за дезинфекција …

Повеќе »

Донација од Република Бугарија за спречување и контрола на ширењето на вирусот Ковид 19

Вчера на граничниот премин Деве Баир државниот секретар во Министерството за одбрана, Драган Николиќ прими дел од донацијата која Министерството за одбрана на Република Бугарија ја донира на нашата земја преку Министерство за одбрана. Донацијата ја предаде Илија Налбантов, шеф на политичкиот кабинет на бугарскиот министерот за одбрана, Красимир Каракакачанов. …

Повеќе »

ОРМ ќе предложи нови мерки за бизнисот заради намалување на штетите од кризата предизвика од Ковид-19

Организацијата на работодавачи на Македонија (ОРМ) спроведува анкетно истражување кое треба да даде попрецизна слика за обемот и последиците од намалената економска активност во земјата предизвикана од кризата со пандемијата од Ковид-19. Истражувањето се спроведува по електронски пат, преку анкетен прашалник кој е доставен до членките на ОРМ, а истиот …

Повеќе »

Се подготвува нов сет на мерки за поддршка на туристичко-угостителската индустрија

Во период кога се очекува да се достигне пикот во бројот на заразени од Корона вирусот во земјава, на дигитална конференција се одржа шестиот по ред состанок на координативното тело формирано за превенција од последиците на Ковид -19 вирусот, соопштуваат од Агенција за промоција и поддршка на туризмот. Учесниците во …

Повеќе »

Новиот razr ја доби Red Dot – најголемата награда за иновативен дизајн

  На 6 април, новиот razr ја доби посакуваната награда Red Dot: “Најдобриот од најдобрите”. Најголемата награда во категоријата Product Design на наградите Red Dot која е резервирана за производи со најиновативен дизајн. Оваа година во трката учествуваа дизајнери и компании од 60 земји со над 6 500 производи. Во …

Повеќе »

За најинспиративниoт бриф, гратис креатива!

Кликер Маркетинг подготви интересен конкурс, кој треба да им помогне и да ги охрабри компаниите во реализацијата на идните планирани кампањи.  Токму затоа ги  повикува сите заинтересирани компании да ги стартуваат подзаборавените генијални идеи. “Моменталната ситуација, која не затече сите, не’ натера брзо да се прилагодиме на околностите и да …

Повеќе »

Промоција од А1 Македонија – 50% попуст на дополнителни ТВ пакети

Телекомуникациската компанија А1 Македонија со уште еден бенефит за своите корисници, во низата придобивки во периодот на Covid-19. Од денеска, А1 Македонија овозможува попуст од 50% на месечната претплата за активација на одредени дополнителни ТВ пакети. Имено, на сите корисници на тарифни модели кои вклучуваат ТВ услуга на кабловска или …

Повеќе »

Vero Drive – нова услуга на Веро маркетите за нарачка на производи

Веро маркетите воведоа нова услуга Vero Drivе наменета за потрошувачите кои бараат брзи и практични решенија за да се снабдат со неопходните производи, а притоа да бидат максимално безбедни. Новата услуга на Веро овозможува онлајн нарачка на производи, при што потрошувачите самите ја подигнуваат нарачката од пункт на паркингот во …

Повеќе »

Вработените во „Гранд кафе” ја одржуваат насмевката на лицата на потрошувачите

Нашите животи се променија. Одеднаш престанавме да излегуваме од домовите, заштитувајќи се себеси, но и другите. Сепак, некои од нас, и покрај се’, секојдневно се на своите работни позиции и ни овоможуваат и понатаму да ги уживаме секојдневните мали , но омилени задоволства. Постојано ги поздравуваме напорите на докторите и …

Повеќе »