ПРЕТПРИЕМНИШТВО

Хотел Руссиа со раскошно излагање на меѓународниот саем за туризам

Хотел Руссија за прв пат учествува на меѓународниот саем за туризам и на денешното отварање блесна со раскош и елеганција. Хотел Руссиа со својот штанд е лоциран во втората хала и има можност за квалитетно да ви се претстави. Хотел Руссиа со модерен и елегантен штанд и елементи кои најубаво …

Повеќе »

Кампања на Дојче Телеком „Ние ги поврзуваме луѓето во Европа“

 Дојче Телеком станува водечки европски давател на телекомуникациски услуги  Групацијата ќе инвестира повеќе од шест милијарди евра во проширување на својата европска мрежа до 2018 година „Ние ги поврзуваме луѓето во Европа!“ е мотото на новата медиумска кампања којашто Дојче Телеком ја започнува во дванаесет европски земји, меѓу …

Повеќе »

Три саемски манифестации се отворија денес

Денес официјалните отвoрања на останатите 3 саеми беа причина плус за големиот избор на различна програма и излoжувачи. Градоначалникот на Град Скопје, г-динот Коце Трајановски, заедно со директорката на Скопски саем Даниела Глигоровска и Кире Синадиновски, Директор на Виз Ер Скопски Маратон го прогласија за отворен првиот Виз Ер Скопје …

Повеќе »

ОКТА донираше противпожарна опрема за општина Илинден

Општина Илинден доби противпожарна опрема од компанијата ОКТА која што ќе ја користи Доброволното противпожарно друштво на општината, што се состои од  противпожарно возило и  друга дополнителна опрема (пумпи, ПП скала, црева, разни типови на млазници, разделници, собирници и др.)   „Долгогодишната соработката со општината е важен дел од општествено …

Повеќе »

Првата македонска апликација за повикување на такси, CLAXI отсега и во Велес

Првата мобилната апликација за повикување на такси, CLAXI, веќе подолго време одлично функционира во најголемите македонски градови Скопје и Битола, а на ваше барање отсега и во Велес. Велешани ќе имаат одлична можност да ги користат поволностите на оваа апликација со едноставен клик. За прв пат во Македонија не ви …

Повеќе »

Отворен конкурс на компанијата „Еуролинк осигурување“ – 3000 евра за авторот на најдобрата демо мобилна апликација

Најдобрата демо мобилна апликација ќе биде наградена со парична награда од 3000 евра во денарска противвредност за нејзина понатамошна доработка, функционалност и пуштање во употреба. Освен парична награда, за победникот следува и договор за префрлање на авторските права на наградената апликација и маркетингшка промоција на апликацијата од страна на „Еуролинк …

Повеќе »

Зголемен бројот на патници на Wizz Air во април за 23%

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија Централна и Источна Европа, денеска ја објави статистиката на патници за месец април 2015 година. Во април 2015 Wizz Air додаде два нови авиони А320 во својата флота и најави понатамошен развој на своето работење: Воведување на опција за селекција на седиште на сите правци …

Повеќе »

Започна денот на регионалната соработка во Брисел

Балканскиот барометар на Советот за регионална соработка претставен во склоп на Денот на регионалната соработка денес во Брисел. Одржување на „Ден на регионалната соработка“ започна денес во Брисел со првото претставување на Балканскиот барометар (ББ), односно со обемното истражување кое ги опфаќа видувањата и мислењата на јавното и деловното мнение …

Повеќе »

Со часовникот на Apple клиентите на Porsche можат да го контролираат својот автомобил

Porsche е еден од првите производители во светот кој понуди можност автомобилот да се поврзе со новиот часовник на Apple. Како резултат на тоа, возачите може сега да пристапат до нивниот Porsche автомобили преку функцијата Car Connect, без притоа да го користат нивниот iPhone, што е многу попрактично. Сепак, паметните …

Повеќе »