Разно

Се огласи Мицковски: Еве што порача на вечерашниот протест

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот протест порача: „Еве не излеговме и за националното понижување, но излеговме и за сите економски порази затоа што сме понесреќни, затоа што Македонија е посиромашна. Ќе се обединиме сите заедно за да ја урнеме оваа неспособна власт. Зошто ни е на нас времето? Тоа ни …

Повеќе »

Миле Паника открива како и каде се крие Никола Груевски

„НАЈНОВО: Грујо кога се облекол како женско за да избега, го киднапирале трговци со бело робје и вчера е виден во некој мотел кај Гостивар како игра на шипка“ НАЈНОВО: Грујо кога се облекол како женско за да избега, го киднапирале трговци со бело робје и вчера е виден во …

Повеќе »

Еве што изјави премиерот Заев во врска со шпекулациите за каков било политички договор со Никола Груевски

(интергален транскрипт од новинарските прашања и одговори на Премиерот Зоран Заев на заедничката прес конференција со малтешкиот премиер Мускат) Н.П: Господине Заев, долго се боревте за да го симнете Груевски од власт и знаете дека очекувањата беа многу големи кога станавте премиер. Вечерта откако се изгласа новата влада, пред вашиот …

Повеќе »

И Миле Паника се пошегува за бегството на Груевски – Еве што напиша на Facebook

Сите чекаат официјална потврда дека избегал за да почнат да го бараат. Ова е како на жмурки, додека не доброиш до 100, не смееш да отвараш очи. Сите чекаат официјална потврда дека избегал за да почнат да го бараат. Ова е како на жмурки, додека не доброиш до 100, не …

Повеќе »

Алијанса за Албанците упати соопштение до МВР во врска бегството на Груевски

„Во врска со пласираните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, Алијансата за Албанците го повикува Министерството за Внатрешни Работи на Република Македонија, што поскоро да излезе со официјално соопштение со кое ќе ги потврди или демантира пласираните информации во јавноста. Владата на Република Македонија и Министерството за Внатрешни …

Повеќе »

Се огласи Груевски на Фејсбук: „Јас сум во Будимпешта“

“Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти. Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам”, напиша Груевски на својот Фејсбук профил.

Повеќе »

Во Велес возило на брза помош со дете со изгореници удрило во дива свиња

Во Велес возило на брза помош со дете со изгореници удрило во дива свиња, велат од Facebook страната на „Урбанизам во Македонија“ „По сликава најверојатно е автопатот Велес према Скопје. Навистина не е голема инвестиција за Владата да постави заштитна мрежа низ патиштата низ Македонија, само треба желба и малку …

Повеќе »

Погледнете како изгледа националната потерница по Никола Груевски

МВР на официјалната веб страница во делот „Потраги“ ја објави националната потерницата по експремиерот Никола Груевски. „Никола Груевски, од татко Тало и мајка Надежда, роден на 31.08.1970 во Скопје се бара за пронаоѓање и приведување заради извршување на казната затвор во траење од две години за сторено кривично дело- примање …

Повеќе »