Разно

Србите пред Белата куќа: Со транспарент ја повикаа Клинтон, и добија 5.000 лајкови

Лозинка “Клинтон педер” носи бесплатни пијалоци во неколку големи пабови! Оваа порака ја напишаа двајца Срби, кои дојдоа до Белата куќа во Вашингтон и се сликаа покрај транспарентот! Тие за помалку од 24 часа добија повеќе од 5.000 лајкови, се вели во соопштението, а најинтересно е дека оваа порака стана …

Повеќе »

Зошто да си премногу добар во својата работа е опасно?

Според едно ново истражување да си премногу добар вработен не е на добро. Експертите тврдат дека најквалитетните работници се најлошо платени и повеќето потценети. Очигледно е дека овие кои се борат да бидат најмногу перфектни на работното место, всушност си штетат на себе. Во една студија на Факултетот за бизнис …

Повеќе »

Бараат да му се одземе возачката: Еве што направи овој шофер на кружен тек во Скопје

Лавина коментари го преплавија интернетот. Многумина граѓани на интернет бараат да му се одземе возачката на овој шофер, откако направи голем прекршок на кружен тек во Скопје.

Повеќе »

На работа сте и ви тече носот? Еве како за 5 минути да си помогнете

Луѓето често не обраќаат внимание дека течењето од носот може да биде сериозно заболување. Сепак, тоа може да го отежне животот буквално на секого. Замислете ја ситуацијата, вие сте на работа и треба да одите на некој важен состанок, а ви тече носот?! Со масирање на одредени точки од лицето …

Повеќе »

ФАТЕНИ НА ДЕЛО ВО ПРИПРЕМАЊЕ НА ВОЕНО ЗЛОСТОРСТВО: Американците ги префарбуваат авионите во Руски бои!

Воздушните сили на САД се фатени како префарбуваат неколку од нивните борбени авиони во боите на авионите на Рускат Федерација. Мислењата за ваквиот потег се поделени. Додека едните тврдат дека се работи за тренинг програма, други тврдат дека со ова се припрема голема местенка, пишува think.mk Имено, воени експерти за …

Повеќе »

Со овој уред го разбирате странскиот јазик во реално време

Благодарение на нов уред за преведување, деновите на борба со јазикот во странска земја завршуваат. Уредот се нарекува The Pilot system. Зад него стои компанијата Waverly Labs. Идејата е брилијантна и има огромен потенцијал. Кога ќе се појави на пазарот во септември, системот ќе му овозможува на секој човек да …

Повеќе »

Што прави сега генијалецот кој на 10 години веќе учеше во колеџ?

Грег Смит бил надарено и прилично скромно дете. На 7-годишна возраст веќе оди во средно училиште, а на 10 години се запишува на колеџ, каде студира физика, француски јазик и виша математика. Денес Смит има 26 години. Иако тогаш не ги чуствувал работите на овој начин, Смит вели дека присуството на високообразовни …

Повеќе »

Сменила три авиони да дојде до д-р Митрев – човекот што и го спаси животот

„ Галина работата е сериозна имаш тешка аортна стеноза мора да се оперираш, ако ме прашуваш каде, кај кој лекар , кога јас би ја имал истата дијагноза тогаш за операција би го одбрал најдобриот кардиоваскуларен хирург неговото име е Жан Митрев , но не живее во Русија туку во …

Повеќе »