Разно

Груевски: Над нас натежнаа тешки облаци и предизвици

Моќна и крајно емотивна порака од Никола Груевски до македонскиот народ Екс лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, на 7 октормви испрати порака на својата фб страна. Ве потсетуваме на неа: ВМРО-ДПМНЕ не смее да биде уценето. Ако ВМРО-ДПМНЕ е уценето, уценета е и Македонија. Кога ВМРО-ДПМНЕ е на колена, на …

Повеќе »

Основното јавно обвинителство Прилеп поведе истрага за едно лице кое неовластено произведувало дрога за продажба

Надлежен јавен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице на возраст од 44 години, поради постоење основано сомневање дека сторил продолжено кривично дело Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 во врска со член 45 од …

Повеќе »

Се чешла досието на Апасиев: „Па ова и Грујо не го правеше бе“

Генералниот секретаријат на Влада на Република Македонија – иако ненадлежен – испратил барање до Министерството за образование и наука, преку Државниот просветен инспекторат, да се чешла моето досие за тоа како сум докторирал на УКИМ и како сум се вработил на УГД, се пожали на Facebook, левичарот Апасиев. „Се постапувало …

Повеќе »

Се огласи таткото на исчезнатата Вики: Еве што побара

Веќе четири се трага по 15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, Демирхисарско, која е исчезната во петокот. Родителите ги замолуваат сите кои имаат некакви информации да ги контактираат на 078 425 497 или 075 410 664. -„Барем гласот да и го чуевме, но и тоа не можеме, бидејќи Вики дента …

Повеќе »

Се огласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во врска договорот од Преспа, како и промената на Уставот

Во телефонска изјава за Сител лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ силно ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија, но со сите демократски алатки ќе се бори против преспанскиот договор и промена на уставното име. -Впечатокот е дека ВМРО-ДПМНЕ применувало насилни методи, дека ВМРО-ДПМНЕ се заканува, ги уценува луѓето во …

Повеќе »

Се огласи градоначалникот на Гостивар во врска со трагичниот настан кој се случи синоќа

Во врска со трагичниот настан кој се случи синоќа во Гостивар Во врска со трагичниот настан кој се случи синоќа во Гостивар, при што 17 годишната Џехја Меџити од село Здуње, според првичните информации, бегајќи од куче скитник паднала во водите на реката Вардар и се удавила, градоначaлникот на Гостивар …

Повеќе »

Кога Груевски одеше пешки на работа во Влада

Старо, ама добро. Да се потсетиме на едно урнебесно видео снимено уште од дамнешната А1, во време кога Груевски беше Премиер. Во видеото можете да видите како поранешниот премиер одеше на работа во Влада – пешки.  

Повеќе »

Сте го лажеле Претседателот Христијан, и почесниот Претседател Никола Груевски

Тешко кога ќе се скараш со себе, заради нешто што си го говорел, или направил, пред само година дена. Секој од нас има такви моменти во својот живот. И тоа се прави пред сопственото огледало. Но тоа е ништо, во споредба со признанието дека не сте се лажеле само себе …

Повеќе »

Последен пат ја виделе пред училиште – цела Македонија трага по малата Викторија

15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во 13:30 часот пред средното медицинско училиште во Битола каде што учи и од тој момент и се губи секаква трага. Родителите ги замолуваат сите кои имаат некакви …

Повеќе »