Разно

Се огласи градоначалникот на Гостивар во врска со трагичниот настан кој се случи синоќа

Во врска со трагичниот настан кој се случи синоќа во Гостивар Во врска со трагичниот настан кој се случи синоќа во Гостивар, при што 17 годишната Џехја Меџити од село Здуње, според првичните информации, бегајќи од куче скитник паднала во водите на реката Вардар и се удавила, градоначaлникот на Гостивар …

Повеќе »

Кога Груевски одеше пешки на работа во Влада

Старо, ама добро. Да се потсетиме на едно урнебесно видео снимено уште од дамнешната А1, во време кога Груевски беше Премиер. Во видеото можете да видите како поранешниот премиер одеше на работа во Влада – пешки.  

Повеќе »

Сте го лажеле Претседателот Христијан, и почесниот Претседател Никола Груевски

Тешко кога ќе се скараш со себе, заради нешто што си го говорел, или направил, пред само година дена. Секој од нас има такви моменти во својот живот. И тоа се прави пред сопственото огледало. Но тоа е ништо, во споредба со признанието дека не сте се лажеле само себе …

Повеќе »

Последен пат ја виделе пред училиште – цела Македонија трага по малата Викторија

15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во 13:30 часот пред средното медицинско училиште во Битола каде што учи и од тој момент и се губи секаква трага. Родителите ги замолуваат сите кои имаат некакви …

Повеќе »

Ова е новата Преамбула на Република Северна Македонија

Најавена Преамбула на Уставот на Република Северна Македонија, каде измените нема да се “козметички” туку историски погубни за Македонската држава и Македонската нација. Премиерот Зоран Заев ја објасни промената на Преамбулата на Уставот на РМ, во однос на спомнувањето на АСНОМ, а согласно Договорот со Грција. Тој рече дека сега …

Повеќе »

Антонио Милошоски поднесе неотпивиклива проевропска оставка од сите функции

Антонио Милошоски поднесе неотпивиклива проевропска оставка од сите функции, објави на својот Facebook профил. „Јас, Антонио Милошоски, поднесувам неотпивиклива проевропска оставка од сите партиски функции, заради тоа што 1. во Мај 2008ма година го потпишав Договорот за стратешка соработка Македонија – САД, и со тоа сум создал услови за зголемено …

Повеќе »

Вицот на Апасиев упатен кон бившата министерка за култура

„Кога гледам како бившата Министерка за кич, а сегашна уценета хероина на шарените, ‘ПРИЗНАВА’ пред јавноста како уствари она цело време да ти била за ЕУ и НАТО, одма ми текнуе за еден бољшевички виц од времето на Сталин. Вицов иде вака… Шефот на советската тајна полиција, озлогласениот Берија, еднаш …

Повеќе »