Разно

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека извршило кривични дела – Предизвикување општа опасност од член 288 став 3 во врска со став 1, како и Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во …

Повеќе »

Јоци: Дивоградбите од Скопје си стасаа и во Охрид

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци вели дека општинарите во Охрид ќе урнат една-две дивоградби во Охрид ради медиумска ,,естетика”. „Дивоградбите од Скопје си стасаа и во Охрид. А, што мислевте, мафијашите ќе се задоволат со Скопје !? И нема да ги урнат. Ќе урнат една-две во Охрид ради медиумска ,,естетика” и – …

Повеќе »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ беше најгласна за наводно пренатрупаната администрација, а сега не престанува со вработувања

СДСМ се обидува да ја искористи последната шанса да ги вработи партиските послушници пред нивното заминување од власт ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста, реагираше на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Маја Славева „СДСМ се обидува да ја искористи последната шанса да ги вработи партиските послушници …

Повеќе »

Ивор Мицковски: Дивоградбата пицерија е отворена со огномет, балончиња и сечење лента од градоначалникот на Струга

„Додека Жерновски, Адеми и тоj мртвиот коњ од градоначалник си го шетаат газот до Баку, каде инаку презентираат лажен закон, функционер на нивниот коалиционен партнер си дига дивоградба/пицерија во центарот на Охрид. Дивоградбата со огномет, балончиња и сечење лента, му ја отвара градоначалникот на Струга, криминалец кој додека централните власти …

Повеќе »

Јане Ченто се збогуваше со Шутка: Еве што изјави на Facebook

„Трпението не е само способност да се чека, тоа подразбира како се однесуваме додека чекаме. Вистинската вредност на човекот не се мери во моментите на удобност и благосостојба, туку во времињата кои носат предизвици и контроверзии. Промената не е неизбежна, туку се остварува преку непрекината борба. Ние ќе се бориме …

Повеќе »

Колозова: Кои садисти сте и колку сте зли. Вистина сте глупи или глумите лудило?

„Кои садисти сте и колку сте зли. Вистина сте глупи или глумите лудило? Ако е намерно пропуштен стихот и не е лапсус, Тамара е таа што го смислила тој потег, Тамара мења химна?? Од кога е женава политички фактор? Сериозно! Што ја намразивте уште од Евровизија, она го смени името …

Повеќе »

Солза Грчева до Рашковски: Дали на ист начин ги доживуваш и црнците?

Солза Грчева на својот Facebook профил го прашува Драги Рашковски дали на ист начин ги доживува и црнците? „Дали и тоа ќе му биде некаков подвиг за да се оправда дека Една од најрасистичките изјави е да речеш: имам јас многу пријатели Роми (Рашковски). Па се разбира дека сите имаат …

Повеќе »

Миленко му испрати порака на Груевски: Еве што напиша на Facebook

„Ти зошто кога можеше и ТРЕБАШЕ не ловеше (апсеше), сега тебе и твоите те ловат (апсат). Греота за луѓето по притвори што затоа што ти на време кога ТРЕБАШЕ и кога законски тоа беше оправдано не го уапси Заев, не го прати да лежи Бучко, не го гонеше фармацевтскиот мафијаш …

Повеќе »

Се огласи Јане Ченто: Mојот син ќе полни 4 години, a го немам видено 20 месеци

„Не дигајте фама дали ќе не носеле Идризово и дека не знам што ќе се случи во Идризово. Јас сум осуден со првостепена пресуда и јас барав да одам во затвор пред правосилност на пресуда бидејќи жалбата ја подготвувам. Скоро 20 месеци сум јас и другите во 4 ѕида по …

Повеќе »