Разно

Апасиев: 40.000 ДОЛАРИ пара ли е?

Вие мислете му ја како ќе обезбедите 200 ЕУР пари за факултет за децата, а они ќе си ги школуваат ќерките у Холандија на државна сметка. Абе, 40.000 ДОЛАРИ пара ли е 😉 p.s. И пак гласајте им ЗА на референдум за „Натовска Северна Македонија“!

Повеќе »

Силен земјотрес го погоди Фиџи со јачина од 8,1 степен (Видео)

Земјотрес со јачина од 8,1 степен по Рихтер се случи на 123 километри југоисточно од Фиџи. Земјотресот бил на длабочина од 669 километри, соопшти денеска американскиот геолошки завод. Земјотресот ги разбудил и испаничил жителите во 3.50 часот наутро по локално време. За сега нема информации за повредени или за настаната …

Повеќе »

Како обожавателите на Никола Груевски реагираат на неговата Facebook страна за судскиот процес „Тенк“

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски се помалку во последно време беше активен по медиумите. Истиот случај е и со неговата Facebook страница. Речиси три месеци без никаква објава, ниту споделување, се до пред некој ден. И не било кој, туку оној кога беше неговото последно судење овие денови …

Повеќе »

Синоќа повторно се огласи Груевски: Еве што порача на Facebook

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски, синоќа на својот Facebook профил напиша дека сосема очекувано беше дека судот ќе ги демантира сознанијата изнесени во мојата денешна изјава. Како дополнение на својот пост тој додава: „Но од соопштението – демант на Апелацискиот суд, не само меѓу редови, туку и …

Повеќе »

Јанушев: Велат дека ќе ја донеле Европа во Македонија, а нема ниту датум за преговори со Европската Унија

Генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ Игор Јанушев јасно дека не се согласува со политиките на владата на Заев. Тој повика во Недела во Кичево да излеземе и заеднички сложно и обединето да кажеме НЕ на Заев, НЕ за договорот со Грција. „Говорат за Европската Унија, а сиромаштијата расте. Велат …

Повеќе »

Се огласија од Алијансата за Албанците во врска спорот со името: Еве го нивниот став

Алијансата за Албанците внимателно ги следеше последните политички случувања во земјата и во регионот, а кои се однесуваат главно на регионалната стабилност како еден од главните предизвици на сегашноста. Дадовме наш придонес како политички субјект, при што бевме  клучен елемент за распаѓањето на стариот режим/коалиција ВМРО ДПМНЕ – ДУИ, режим …

Повеќе »

Синоќа се огласи Мицковски: Еве што и порача на македонската јавност

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за вестите на Сител телевизија, истакна дека владата на СДСМ и Зоран Заев секој ден се соочува со нов скандали. Според него оваа влада единствено што работи изминатиот период е дефокусирање на македонската јавност од актуелните политички случувања, како и многубројни афери и …

Повеќе »