Разно

Најчевска: Е Гордана, Гордана, гадна ова вмровскава кал што се лепи и не ти дава да претнеш

-А ете јас сепак имав подобро мислење за Гордана отколку што заслужувала. Треба да си многу суетен или многу примитивен за да не смогнеш сили да му честиташ на противникот кој те победил. Е Гордана, Гордана, гадна ова вмровскава кал што се лепи и не ти дава да претнеш. Бев …

Повеќе »

Мицковски: 5 мај беше денот кога народот и го зададе најголемиот удар на власта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски пред да заврши гласањето на Претседал на Република Северна Македонија на Facebook напиша: „Во последните минути од гласањето сакам да истакнам неколку работи. Колку тие удираат и притискаат ниско, ние ќе ги победиме повисоко. Сега е моментот кога треба да се биде гласен, да се …

Повеќе »

Се огласија од Алијансата за Албанците: Еве што порачаа во врска вториот круг од претседателските избори

Алијансата за Албанците одржа состанок на Централното претседателство на кој што беше разгледана политичката ситуација во земјата, со посебен фокус втор круг од претседателските избори 2019 година во РСМ. АА со загриженост оценува дека вториот круг од претседателските избори се одвива без конкретна понуда за граѓаните. Во фокусот на кампањата …

Повеќе »

Се огласи Река: Еве како и за кого треба да гласаме според него

Статус на кандидатот за Претседател Блерим Река: ,,Почитувани граѓанки и граѓани. Во пресрет на вториот круг на гласањето за Председател, дозволете ми уште еднаш да ви се заблагодарам за вашите гласови за мојот концепт за “Една Република за сите, со законот над сите”: како члeнка на НАТО и ЕУ. Близу …

Повеќе »

Нова провокација од западниот сосед: Албански ученици во училиште направија мапа на голема Албанија

Во видеото подолу се видите момче со мапа на која се исцртани границите на Албанија. На мапата се гледаат делови на Грција, на Северна Македонија, Косово, Црна Гора и јужна Србија.

Повеќе »

За фарбаните јајца и запалените свеќи …. Форма или традиција на една вера, но не и суштина!

Ни фарбаните јајца, ни запалените свеќи, ни шише масло, ни пар чорапи, ни крпа, ни трикратното крстење кога поминуваме покрај верски храм, ни било што друго од ваков вид, претставува БОЖОВНОСТ на еден човек, на еден град, на еден народ. Сето тоа е само ФОРМА или традиција на една вера, …

Повеќе »

Поглаварот на ИВЗ побара смрт за судиката: Погледнете што направија неговите следбеници (Видео)

Поглаварот на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи синоќа на прес конференецијата побара да умре болната судијката која ја донела одлуката Бузаку да биде нов поглавар, пренесе ТВ 21. По неговиот говор неговите следбеници започнаа да ракоплескаат.

Повеќе »

Новиот албански пасош долгогодишна желба на Реџепи: Бог да ја благослови Албанија

Пред неколку месеци албанските власти, со посветеност и потпис од Претседателот на Република Албанија, Илир Мета, официјално му дадоа албански пасош на Поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи. „Особено сум чест и задоволен што, со поддршка на претседателот Илир Мета, човекот кој се грижи за Албанците каде и да се, одговорните …

Повеќе »

Ја прашаа Силјановска што ќе направи за Албанците во Македонија?! Еве што таа им одговори

На дебатата во ТВ21 еден, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, ја прашаа што ќе направи за Албанците во Македонија? Еве што таа им одговори.

Повеќе »