Разно

Се огласи Ангелов на Facebook: Еве што порача од затворот во Шуто Оризари

Осудениот Горан Ангелов за настаните на крвавиот четврок на својот Facebook профил напиша статус во кој вели дека гласал за почетокот на крајот на Заев и за подобра Македонија: „Daj ne go tupete dali Gjorge ke ne amnestira ili ne, toa e nebitno i ic ne mi e gajle . …

Повеќе »

Се огласи Игор Југ: Еве што порача за претседателски избори

Браќа и сестри, со желба за една единствена и вечна Република Македонија, мисла за светла иднина на идните генерации, ве повикувам во битката која претстои на 21 април на претседателските избори, да означиме почеток на крајот на злото Зоран Заев, порача Игор Југ, еден од патриотите кои се во затвор …

Повеќе »

Трамп, Меркел и Макрон ја изразија својата тага и ужас за пожарот во Нотр Дам: Еве што соопштија најмоќните луѓе во светот

Претседателот на САД Доналд Трамп изрази сочуство за огромниот пожар кој избувна во париската катедрала Нотр Дам, пренесоа светските агенции, цитирани од агенциите. “Ужасно е да гледаш ваков масивен пожар во” Нотр Дам “во Париз. Треба да се користат хеликоптери-цистерни за да биде изгаснат тој. Треба да се дејствува брзо”, …

Повеќе »

Шеснаесетгодишно девојче падна од 26-тиот кат … потоа стана и почна да оди

Во Кина, 6-годишно девојче падна од 26-тиот кат и преживеа речиси без повреди. Падот е снимен од CCTV камери. Видеото покажува едно шестгодишно девојче облечено во црвен фустан, кое паѓа, а потоа се качува на мопед и конечно продолжува на асфалтот. Кинеските телевизиски канали објавија дека овој неверојатен инцидент се …

Повеќе »

Излегол од возилото, па заборавил на рачната: Погледнете каде го пронашол автомобилот кога се вратил

Возило заврши утрово во водите на Охридското Езеро, на потегот пред хотелот „Ројал“, пишува Охридпрес. Станува збор за возило марка „Пежо 206“, кое од до овој момент непознати причини завршило во водите на езерото. За велиот текст на Охрид Прес  

Повеќе »

Споменикот „Воинот на коњ“ ќе добие нов назив: Еве кое ќе биде новото име

Денеска потпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Миле Бошњаковски рече дека ќе биде формирана комисија која ќе има шест месеци за да утврди кои споменици од античка Македонија ќе се преименуваат и ќе бидат дел од хеленската историја. „Комисија ќе изврши контрола на спомениците во рок од шест месеци, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека портпаролот на СДСМ имаше прес, во позадина му ја пуштија “Нешто ќе те питам бабо”

Денес портпаролот на СДСМ одржа прес пред зградата на ВМРО-ДПМНЕ, а во позадина му ја пуштија новата песна на Некст Тајм, “Нешто ќе те питам бабо”. Еве што изјави Костадинов на пресот: “Дебаклот на ТВ дуелот ВМРО-ДПМНЕ не може да го оправда со пресови, Мицкоски да каже за фирмата на …

Повеќе »

„Huawei“ е сеуште можен параван за кинеска шпионажа според САД

Во САД уште од 2016 година е покрената истрага против компанијата „Хуавеј“ поради наводен извоз во Иран на производи кои потекнуваат од САД. Да потсетиме дека лани шест високи раководители на американските разузнавачки служби доставија извештај до разузнавачкиот комитет на Сенатот, во кој предупредија дека користењето производи и услуги на …

Повеќе »

Се огласи повторно Чавков на Facebooк: Еве каква порака напиша

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, испрати порака преку фејсбук по изрекувањето на пресудата за „27 април“: „Порака од Чавков: 1. Нapaчкaтa на мaфиjaтa која владее со Република Македонија е реализирана: – Moнcтpуoзнo oбвинeниe – нeocнoвaнo – Дpaкoнcкa кaзнa Ги повикувам сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ како и добронамерните …

Повеќе »