Разно

Албанската пратеничка Месила Дода повторно провоцира: Нема да верувате што изјави за Македонија

Албанската пратеничка Месила Дода преку својот фејсбук-профил одговори на реакцијата на СДСМ во однос на нејзината изјава дадена пред неколку дена во Дебар, каде таа кажа дека Македонија не постои, дека тоа е стара албанска покраина и се вика Илирида. „Читам во медиумите дека во ФИРОМ побарале да ме прогласат …

Повеќе »

Најнова информација од СДСМ: Еве што најавува Зоран Заев

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во средата се сретна со словенечкиот амбасадор Милан Јазбец, со кого разговараа околу процесот на формирање нова Влада во Република Македонија, соопштуваат од СДСМ. Заев го информираше амбасадорот Јазбец за обидите од страна на Иванов и Груевски за продлабочување на политичката криза во Македонија, како …

Повеќе »

ВМРО-ДПМНЕ им испрати порака на Заев и СДСМ

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија. Аболицираниот Зоран Заев и СДСМ само да се доберат до власт, се подготвени на целосна двојазичност на државата, двојазични амблеми на војската …

Повеќе »

Што се договорија Заев и Ахмети доцна синоќа?

Заев и Ахмети доцна вечерва имаа средба во седиштето на СДМС. Извори од СДСМ брифираат дека двајцата лидери барале начин како да се придвижат работите за свикување на Собранието, информираат од ТВ 24. Во таа насока утре Заев ќе има средби и со Беса. сепак, за утре не се очекува …

Повеќе »

ВМРО-ДПМНЕ излезе со жестока реакција против СДСМ

Реакцијата ви ја пренесуваме во целост: СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните. Изборната програма на СДСМ беше поразена. Граѓаните јасно покажаа дека не веруваат на таа програма. СДСМ денес се обидува да ја замајува јавноста само за да ја покрие антидржавната и антинационална политика на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Да …

Повеќе »

СДСМ му испрати порака на Груевски

СДСМ излезе со ново соопштение наменето до јавноста и им упати порака на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, во кое се вели: „Сите граѓани ќе имаат пристап до гас затоа што цела Македонија ќе биде гасифицирана како што е предвидено во Програмата на новата реформска Влада на граѓаните. Груевски напразно ветува бидејки …

Повеќе »

Се огласи Груевски: Еве што порача

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својата Фејсбук страна пишува дека дури и во овие моменти кога се отворени сериозни прашања и предизвици во земјата, суштински важни за нејзиното понатамошно постоење и начин на функционирање, ВМРО-ДПМНЕ се труди Македонија да оди напред и да го испорача тоа што го вети …

Повеќе »

Летно сметање на времето – часовникот оди напред за 1 час

Летното сметање на времето почнува на 27 март, в недела, така што во 2 часот часовникот ќе се помести за еден час понапред и ќе биде 3 часот. Со зголемувањето на денот, некаде кон средината на јуни, ќе имаме најкратка ноќ, односно ќе се стемнува околу 20 часот. Летното сметање …

Повеќе »

СДСМ упати нова порака до ВМРО-ДПМНЕ

Ви го пренесеуваме соопштението во целост: Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата Влада на Република Македонија и работата на Специјалното јавно обвинителство, да ја прифатат новата реалност дека се опозиција …

Повеќе »