Д-р Беќаровски: За децата омикрон е обична вироза, какви што има секоја зима !


Фејсбук статус на професорот и доктор на Клиниката за токсикологија:

Ако во Грција со преку 20.000 нови случаи и во Хрватска со 9000 нови случаи секој ден, ДЕНЕС ЗАПОЧНА НАСТАВА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО, нема ниту една причина некое си “САМОПРОГЛАСЕНО ЗДРУЖЕНИЕ” да бара on line настава во Македонија.
За децата омикрон е обична вироза, какви што има секоја зима !!!
Местото на децата е во училишните клупи, а на неработниците вон образованието.
Единствено може почетокот да се одложи до понеделник 24 јануари.Видете следно

Во Велес по пауза од една година повторно ќе биде положен светиот крст од Мало мовче во Вардар

Празникот Богојавление – Водици Повардарската епархијата со седиште во Велес утрово во 8:30 часот по …