Дали Теута Арифи е можниот консензуален претседателски кандидат?


Најсериозен кандидат за претседател предложен од ДУИ и СДСМ, е градоначалничката на Тетово, Теута Ариви, дознава Пресинг ТВ.

Нејзиното име било предложено од страна на ДУИ, а во СДСМ генерално немаат ништо против.

Арифи, која има добри односи со СДСМ уште од времето кога беше вицепремиер, била спомената и во вчерашните разговори помеѓу лидерите Зоран Заев и Али Ахмети, но засега не се излегува во јавност со ова име бидејќи СДСМ сака да провери како тоа ќе се одрази врз нивните приврзаници, дознава Пресинг ТВ.


Видете следно

Одржана работна средба помеѓу министрите за внатрешни работи на Република Северна Македонија и на Република Финска

Денеска во Министерството за внатрешни работи се одржа работна средба помеѓу министрите за внатрешни работи …