Дамовски ја искоментира инаугурацијата на Пендаровски: Еве што напиша на Facebook


Еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски, на Фејсбук го коментираше најавеното доаѓање на претседателите Хашим Тачи на Косово, Илир Мета на Албанија и Румен Радев на Бугарија на инаугурацијата на нивниот нов северномакедонски колега Стево Пендаровски. Тој како статус на оваа вест напиша „Да утврдат пленот“.


Видете следно

СКОПЈЕ СО PUMPTRACK ПОЛИГОН КАЈ ОЛИМПИСКИОТ БАЗЕН

Вљубениците во велосипедизмот, ролерите и скејтбордите наскоро ќе имаат можност да ги покажат своите вештини …