Денес без вода дел од улицата Ванчо Мицков, општина Карпош


Заради промена на затварач ф-80мм на ул.Ванчо Мицков 26 денес без вода ќе бидат дел од корисниците на истата улица.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот, се до завршување на активностите.свс/скс/


Скопје, 9 април 2021 (МИА)


Видете следно

Во текот на една недела санкционирани 123 непрописно паркирани возила во Општина Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот …