Денес новата „бомба“ за „Рекет“: Какви факти ќе објави италијанскиот новинар?!


Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер на социјалната мрежа Фејсбук најави дека денес за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали.

Гајсер најави дека денес во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото .

-Македонија: Утре 13 август, во 11 часот , на Радио Каподистрија! Внатре во фактите. Ќе се вклучам во живо од студиото, напиша вчера Гајсер.

 


Видете следно

И Јанушев се откажа од патните трошоци

Од патни трошоци се откажа и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. Тој тоа го …