Доларот падна во однос на еврото и јенот


Американскиот долар поевтине во однос на еврото и јенот во средата, откако протоколот од јунската седница на ФЕД задржи мирољубив тон и не обезбеди никакви изненадувања.

Доларот падна на 1.3640 во однос на еврото, а пред тоа се менуваше за 1.3624. Во однос на јенот, американската валута падна под 101.60 јени.

Американската валута чувствуваше тешкотии да се пробие меѓу односите на еврото и јенот, бидејќи враќањето на обврзниците продолжуваше да биде релативно ниско.

Доларот во голема мера остана заглавен, бидејќи не се очекува од ФЕД да предложат изненадувања во краток рок, додека останатите централни банкари, вклучувајќи ги и оние од ЕЦБ, исто така најверојатно ќе продолжат да ја следат досегашната политика.Видете следно

За една недела ОТСТРАНЕТИ 218 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА ОД ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ

Во текот на изминатата недела (14.02 – 20.02.2020 година) со специјалните возила пајак се подигнати …