ДУИ: Еве кога ќе се знае конечната одлука за формирање Влада


Во моментов се одлучува дали да се влезе во новото владино мнозинство или да се поддржи малцинска влада, рече портпаролот на ДУИ, Бујар Османи.

Според него малцинска влада не е сценарио за нови брзи избори, туку е пракса со која многу европски земји функционираат без никаков проблем.


Османи не кажа какво е расположението во партијата, туку кажа дека во понеделник ќе се знае конечната одлука на ДУИ.


Видете следно

Еве што изјави Заев за случајот со Рашковски

Никој не е над законот, ниту е заштитен зашто е носител на некоја функција, но …