Два земјотреси предмалку во Скопје


Силен земјотрес почувствуван во Скопје и низ делови на Македонија.

Според ЕМСЦ се работи за локален земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала.

Сеуште сме очекување на подетални информации за јачината на истите.


Видете следно

Нова „пандемија” ни чука на врата, човештвото се соочува со дестабилизација на психолошката состојба

Владее пандемија во светот, а владее и секојдневниот страв кај човештвото. Ковид состојбата со себе …