Еве каков лик на Универзалната сала имаше ветено Коце Трајановски во предизборната кампања (Видео)


Поранешниот градоначалник Коце Трајановски во 2017.та година во предизборната кампања за локалните избори доколку ги добие во главниот град Скопје, вети изградба на нова модерна сала.

„Нов лик за Универзалната сала во Скопје, негова целосна реконструкција и надградба.
Реконструкција на големата сала, изградба на помали повеќенаменски и конференциски сали, административни простории и подземен паркинг простор на повеќе нивоа.
Секогаш работа, секогаш Скопје, секогаш Македонија!“, беше пораката во предизборната кампања за локалните избори во кои учествуваше тогаш актуелниот градоначалник на град Скопје, Коце Трајановски.


Видете следно

Еве колку нови случаи со Ковид 19 денес се регистрирани кај нас

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани …