Еве какво време не очекува од утре


Утре се очекува изолирана појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Во следните два дена времето ќе биде стабилно и топло, а во деновите од викендот ќе има појава на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на
невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град.


Според УХМР, утре минималната температура ќе се движи во интервалот од 4 до 10 степени,а максималната дневна ќе биде од 17 до 27 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со утринска температура од 9, а дневната до 25 степени. вг/ац/

Скопје, 10 мај 2022 (МИА)Видете следно

Сончево и топло со температури до 35 степени

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална …