Еве од кои општини се новите 35 случаи со Ковид – 19


Скопје, 30 мај 2020 (МИА) – Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје.

Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто Оризари-2, Ѓорче Петров-2, Илинден-2, Гази Баба-1, Студеничани-1, Сопиште-1 и Кисела Вода-1.


Видете следно

Починати 8 лица: Еве колку нови случаи со коронавирус се регистрирани денес

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани …