Еве што изјави Јане Ченто откатко му ја прочитаа пресудата


Јане Ченто доби 15 години затворска казна за настаните на 27ми април и не побара да се брани од слобода. Тој изјави дека може повторно на некој полицаец да му текне да лаже и со службена белешка повторно да го вратат во затворот во Шутка.

-Еден ден историјата ќе не ослободи. Да живее Република Македонија, заврши тој.


Видете следно

Се огласи повторно Чавков на Facebooк: Еве каква порака напиша

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, испрати порака преку фејсбук по изрекувањето на пресудата за …