Еве што порача Али Ахмети по лидерската средба


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски изјави дека важно е изборите да бидат фер и демократски.

Со лидерите разговаравме за прво да се ратификуваат сите протоколи за НАТО во земјите членки и овој парламент да го ратификува протоколот кај нас, а потоа да има избори, порача Али Ахмети по лидерската средба.

„Со лидерите се договоривме за датумот на изборите. Важно е изборите да бидат фер и демократски. Сите лидери се согласивме датумот да биде 12 април“, рече Ахмети.

„Да ги сработиме домашните задачи за да влеземе во ЕУ“ – порача и претседателот на БЕСА, Билал Касами.


Видете следно

Заев бил сниман од Александар Верушевски на ручек во Струмица во 2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, денеска одговорајќи на новинарско прашање кој го снимал на еден …