Флојд Мејведер се пофали со часовник од 18 милиони долари


Боксерот Флојд Мејведер на Инстаграм се пофалик со својот нов часовник наречен “The Billionaire’s Watch” од Jacob & Co.

Како што покажува постот, тој изгледа сосема задоволен и со самиот часовник и со златарот што го купил:

“Ова е мојот нов часовник, кој се нарекува” The Billionaire’s Watch “, и ако не знаете што значи тоа, проверете во Google, бидејќи тоа е часовник по цена од 18 милиони долари. Го купив овој часовник од најдобриот златар во светот, @ tadashi1980. Тој има подобри цени од секој друг златар, со кого сум направил бизнис, а верувајте ми, сум купувал накит од секој златар во Њујорк, Вегас, Лос Анџелес, Детроит, Хјустон и Мајами. Отсега натаму ќе купувам само од @ tadashi1980.“

Што се однесува до легендарниот часовник The Billionaire’s Watch, неговото официјално име е всушност “Милијардерот” и е единствен од ваков вид, покриен со 260 карати дијаманти и други скапоцени камења.

Повеќе детали за овој уникатен часовник во видеото:

 


Видете следно

Прогласени се најдобрите македонски филмски автор, актер и работник

Првото издание на “Златна рамка” започна со обелоденувањето на овогодинешните добитници на почесни награди кои …