Фолксваген претстави двокатен мазонет


Фолксваген, исто така, може да се нарече дом откако компанијата го претстави својот следен чекор на пазарот на автомобили со лансирањето на Големата Калифорнија, долга околу шест метри. Моделот беше презентиран на специјализираната изложба во Дизелдорф.

Меѓуосновното растојание на моделот изнесува 3,6 метри, а висината на кабината е 2,2 метри. Зад предните седишта, кои се вртат на речиси 180 степени, е сместена дневна соба со маса и две седишта, зад кое е бањата со површина 1 квадратен метар а тука има туш со 110-литарски резервоар за вода и тоалет.

Во споредба со стандардниот Crafter, Големата Калифорнија се потпира на повисок покрив под кој две деца можат да спијат (по желба). Тие имаат свое осветлување и отвор за да уживаат во ѕвезденото небо.

Внатрешноста е стандардна опрема со двоен кревет, мијалник, две гасни плочи и фрижидер од 70 литри. Ако сакате да се капете надвор, тушот има надворешен излез, како и контролер на температурата на водата. Како опција, достапен е систем за Bluetooth кој работи одделно од инфозабавниот систем на автомобилот, така што луѓето можат да слушаат музика по сопствен избор.

Достапен е во верзии од 108 до 161 КС.


Видете следно

Отстранете го чувството на вина од вашето мени – „Junk free, guilt free”

Грижа на совест по јадењето, кога гладта ќе ја надвладее самоконтролата е чувство со кое …