Град со големина на орев: Погледнете каков хорор преживеаа жителите на Крива Паланка (Видео)


Големо невреме ја зафати Крива Паланка. Градот беше со големина на орев и оштети многу автомобили и обијекти.


Видете следно

Какво време не очекува денес

Времето денес ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со …