Грција задутре отвора седум гранични премини


Грција од среда отвора седум гранични премини на копнените граници со Северна Македонија, Албанија, Бугарија, Турција, соопшти портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Во однос на нашата земја, ќе биде отворен само граничниот премин Евзони (Богородица), додека пак кон останатите три земји отворени ќе бидат по два гранични премина.

Атина, 29 јуни 2020 (МИА)


Видете следно

Црно им се пишува: Странските туристи во Црна Гора 460 пати помалку од минатата година

Црногорскиот туризам драстично опаѓа: имало 460 пати помалку странски туристи во Црна Гора во мај …