Игор Дурловски повторно се враќа после подолг период


Оперскиот пеач Игор Дурловски, на 19 Мај, во рамките на годинешните Мајски оперски вечери, ќе настапи со улогата на Тимур во претставата “Турандот”. Тој оваа информација ја сподели со своите фанови на социјалните мрежи.Видете следно

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека извршило …