Ирена Ристич: Се сеќавате на девојчето од Гостивар, кое се удави во Вардар? Таа не се удави туку …


Се сеќавате на девојчето од Гостивар, кое наводно бегајќи од глутница кучиња се удави во Вардар. Ирена Ристиќ актерка, активистка во борбата за човекови права, на ФБ сподели:

Сетете се и дека немаше сведоци, ни бутур!

Сетете се на обраќањето на Таравари.Човекот молеше за воздржаност и трпени да не се истрчува со заклучоци пред да заврши истрагата.

Сето смрдеше од почеток.

Се работи за ЧЕДОМОРСТВО!-тврди Ристиќ

Таткото си ја утепал ќерката зашто имала едно либе, а била ветена на друг во Турција.Земал ја утепал, па земал ја фрлил во Вардар.

Татко!

Он и уште еден се веќе во затвор.

Ирена ги искажува и дилемите

Зошто оваа вест не одекна така и толку јако како лажната?

Колку кучиња се утепани поради оваа брзопотезно раширена лага.Видете следно

Наставник од селото Чегране осомничен за полов напад врз ученичка на возраст од 9 години

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое …