Излегол од возилото, па заборавил на рачната: Погледнете каде го пронашол автомобилот кога се вратил


Возило заврши утрово во водите на Охридското Езеро, на потегот пред хотелот „Ројал“, пишува Охридпрес.

Станува збор за возило марка „Пежо 206“, кое од до овој момент непознати причини завршило во водите на езерото.

За велиот текст на Охрид Прес

 Видете следно

Општина Кисела Вода денеска додели нови 60 ваучери за новороденчиња, 22 за женски и 38 за машки деца.

Ваучерите во висина од 6000 денари на семејствата од Кисела Вода им ги подели секретарот …