Изречени уште 382 санкции за неносење маска


Изречени се 382 санкции за неносење маска во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.лв/

Скопје, 21 февруари 2021 (МИА)


Видете следно

Виртуелна конференција „Зелената агенда за Западен Балкан како поттик за заштита на водите во Северна Македонија”

Институтот за европска политика во соработка со Институтот за комуникациски студии, во рамки на кампањата …