Извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство Гостивар


Утринава во 5:30 часот во с. Чегране, гостиварско, извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство Гостивар. Јавниот обвинител е надвор од животна опасност и е под медицинска нега на скопските клиники.

Јавниот обвинител бил нападнат со нож при што му е зададена убодна рана во грбот.


Основното јавно обвинителство презема дејствија за расчистување на настанот.


Видете следно

Бајден оваа недела ќе најави дипломатски бојкот на Олимпијадата

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден оваа недела ќе објави дека ниту еден американски владин …