Јанушев: Со обработени околу 20 отсто од гласовите имаме разлики од седум пратеници


Граѓаните ја сфатија сериозноата на ситуацијата во која се наоѓа државата и во огромно мнозинство одлучија за обнова, изјави генералениот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Победуваме, порача Јанушев, со над 10.000 гласа и водиме со 2 спрема 1 во Гази Баба, Илинден, Кривогаштани, Свети Николе…

– Со обработени околу 20 проценти од гласовите имаме разлика од околу седум пратеници, изјави Јанушев.

Тој изјави дека на денешните избори имало сериозни нерегуларности за кои, како што рече, биле известени ОДИХР и меѓународната заедница.

Скопје, 15 јули 2020 (МИА) –


Видете следно

Кордалов за МИА за темата образование: Дигитализацијата е од интерес на секого

Образовните институции имаа доволно време да дејствуваат и да преземат конкретни мерки и чекори кои …