Какво време не очекува денес


Времето денес ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе преовладува претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 16, а максималната од 26 до 33 Целзиусови степени.

Во Скопје времето ќе биде повремено со засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 30 степени Целзиусови.

До среда ќе се задржи претежно сончево и топло време, а дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината. Веќе од четврток се најавува променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд. Температурата ќе биде во опаѓање.Видете следно

Нашиот најнаградуван режисер Милчо Манчевски наполни 60 години

Милчо Манчевски е роден на 18 октомври 1969 година во Скопје. Студира Историја на уметноста …