Какво време не очекува овој и наредниот продолжен викенд?


Времето во Македонија во наредните неколку дена ќе биде променливо. Како што може да видите од временската прогноза на Yahoo од утре ќе следи облачно време, а за време на викендот се очекуваат грмежи и врнежи на одредени места.

Врнежливо време се очекува да имаме и за време на наредниот продолжен викенд.


Видете следно

Прогласени се најдобрите македонски филмски автор, актер и работник

Првото издание на “Златна рамка” започна со обелоденувањето на овогодинешните добитници на почесни награди кои …