Какво време не очекува овој продолжен викенд


Како и секоја година, така и оваа, врнежите од дожд нема да изостанат за првомајските празници. Оваа година на 1 Мај се паѓа и најголемиот христијански празник Велигден, па граѓаните (барем најголем дел од нив) ќе имаат еден долг продолжен викенд.

Во текот на сите овие денови, метеоролозите не препорачуваат да заминете на пикник на отворено бидејќи се најавува облачно време со услови за врнежи од дожд.

Така ќе биде и во петок и во сабота, но и на Велигден во недела.

VREME

VREME2Видете следно

Наставник од селото Чегране осомничен за полов напад врз ученичка на возраст од 9 години

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое …