Камион удрил во експресен воз во Јапонија – три од осум вагони излетале од шините


Денеска најмалку 34 лица се повредени при судир на експресен воз и камион во градот Јокохама во Јапонија.

Судирот се случил на главниот железнички премин кон Токио, а при судирот најмалку три од осум вагони излетале од шините.

Возачот е тешко повреден, пренесува Ројтерс.

https://www.youtube.com/watch?v=71LAdvtb6EM


Видете следно

O2 Иницијатива: Од Програмата за намалување на аерозагадување за оваа година, сè останува на ЌЕ

Заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули во интервјуто за Слободен печат од 15 септември …