Колку ќерки има Владимир Путин?


 

Рускиот претседател Владимир Путин има две, можеби три или четири ќерки, но тој тешко зборува за нив.

Путин (67) го чува својот приватен живот во тајност, главно за неговите деца да можат да живеат понормално, пишува Business Insider.

Од неговиот прв брак пред 30 години до најновите шпекулации за неговата врска со поранешна гимнастичарка, администрацијата на Путин се обиде на секој можен начин да ги задржи медиумите надвор од неговиот личен живот.

Тие сакаат само да го видиме во улога на политичар или човек како јава коњи, крева тегови, игра хокеј или лови риба гол до половината.

Штитот изграден околу неговите деца ги тера некои луѓе дури и да се прашуваат – дали Путин воопшто има деца?

Непотврдени извештаи говорат дека Путин има две ќерки од неговиот прв брак, како и друга, а можеби и две, родени неодамна во 2015 година.

Еве сè што знаеме за децата на Путин и нивниот таен начин на живот:

Путин има две ќерки, Марија и Катерина, од неговиот брак со Људмила Шкребнева. Претседателот се разведе од поранешната стјуардеса во 2013 година.

Марија е родена во Санкт Петербург во 1985 година, а Катерина е родена една година подоцна, но во Германија. Семејството живееше таму во тоа време затоа што Путин беше дел од КГБ.

Двете ќерки на Путин се именувани по нивните баби. Марија е именувана по нејзината баба Маша, а Катерина – по Катја.

Кога семејството се вратило во Москва во 1996 година, девојчињата го продолжиле образованието во германско училиште. Откако Путин беше избран за претседател, тие излегоа од училиште и го продолжија своето образование дома.

Марија студирала биологија и подоцна медицина во Москва, додека Катерина студирала азиски науки. Двете девојчиња одат на универзитет со лажен идентитет.

Досега не е објавена официјална фотографија од семејството Путин.

Марија, која сега има 35 години, сега живее во Холандија и има дете. Во 2017 година, Путин рече дека, за жал, тој ретко имал можност да игра со внукот.

Катерина, од друга страна, живее удобен живот, има луксузни апартмани и зачудува богатство.

Покрај тоа што е акробатски танчер, таа има и висока позиција на државниот универзитет во Москва.

Се верува дека е земена со Кирил Шамалов во 2013 година, но двајцата се развеле во 2018 година. Во тоа време, се сметаше дека семејството има 2 милијарди американски долари средства.

Катерина го направи своето деби на јавната телевизија во декември 2018 година, поканета како експерт за биотехнологија.

Во последниве години, гласините од Москва велат дека Путин има трета ќерка, а зошто не и повеќе. После разводот од Људмила, се шпекулира дека е близу до поранешната гимнастичарка Алина Кабаева.

За самата Алина Кабаева се вели дека располага со приватни авиони и лимузини.

Во вторникот, Путин објави дека руската вакцина против СОВИД-19 била тестирана врз неговата ќерка, но тој не прецизира кое дете ја има примено.

„Мојата ќерка исто така учествуваше на тестовите за вакцини. „После две вакцини, таа се чувствува подобро и изгради антитела“, рече тој.


Видете следно

Канабисот „поддржан” од Претставничкиот дом во САД, се чека Сенатот

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес усвои закон со кој првпат се дозволува употреба на канабисот. …