Конференција „Информирај се!Твое право, твоја сигурност!”


Црвениот крст на град Скопје и Швајцарскиот Црвен крст денеска ќе одржат онлајн конференција на тема „Информирај се!Твое право, твоја сигурност!”.

Конференцијата се одржува во рамките на Неделата на Црвениот крст која се одбележува од 8 до 15 мај, со поддршка на Швајцарскиот Црвен крст.


На конференцијата ќе учествува Горан Кунгуловски, доктор на науки по геномика и молекуларна епигеномика.

Конференцијата има за цел да ги информира граѓаните за процесот на вакцинација против Ковид-19 и овозможување пристап до информации од проверени извори. рп/са/

Скопје, 11 мај 2021 (МИА) –


Видете следно

Ирански медиуми соопштија дека нивни домени биле блокирани од САД

Техеран денеска соопшти дека американската влада блокирала домени на неколку медиумски портали поврзани со иранските …