Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски се закити со нова светска титула


Даниел Стефановски кој е Европски и Швајцарски првак во тајландски бокс доцна се закити со нова светска титула на ИСКА, една од најголемите кик бокс организации. Стефановски за противник го имаше Софијан Алилуше од Франција.

Стефановски на натпреварот го победи Францускиот противник Софијан Алилуше и му зададе катастрофален пораз уште во првата рунда.


Видете следно

Катја нѝ покажа дека треба да веруваш и сакаш, а Ладна ни потврди дека сè уште се вреднува и наградува трудот

Семејството Календар ни раскажа за неверојатното доживувње и искуство во Дизниленд, Париз Цртањето за децата …