Мексико се поблиску до половина милион заразени луѓе со Ковид-19


Мексико Сити, 10 август 2020 (МИА) – Мексиканското Министерство за здравство денеска соопшти дека се потврдени 4.376 новозаболени со Ковид-19, со што бројот на инфицирани се искачи на 480.278 лица.

Во изминатите 24 часа 292 лица починале од последици од новиот коронавирус со што бројот на смртни случаи изнесува 52.298.

Мексико е на шесто место по бројот на заболеми и на трето место во светот по смртни случаи.


Видете следно

Во следните три години во Канада ќе дојдат 1,2 милиони имигранти

Канадската влада планира да донесе повеќе од 1,2 милиони имигранти во следните три години, и …