Мила Кунис стана рекламно лице на Jim Beam (видео)


Светскиот модел Мила Кунис е новото рекламно лице на вискито Jim Beam. Појавата на 30 -годишната убавица ги изненади обожавателите на американскиот бурбон, кои очекуваа рок ѕвезда или каубојка. Актерката била голема обожавател на бурбон, а од компанијата се убедени дека секој би споделил пијалок со неа.

” Мила е фан на нашиот бурбон, а еве зошто едвај има посоодветен претставник од неа. За мене е голема чест да претставува најнов член на семејството на Jim Beam “, изјави Фред Ноу.

Кампањата на Кунис е глобална. Таа е дело на FutureWorks и е создадена од рекламните тимови на три регионални агенции на Jim Beam – StrawberryFrog од Њујорк, The Works од Сиднеј и Jung von Matt од Германија.

http://www.youtube.com/watch?v=qNAmT9ZPqOE


Видете следно

„Гардијан” ќе отпушти до 180 вработени поради економскиот шок од пандемијата

Британски „Гардијан” ќе отпушти до 180 вработени поради економскиот шок од пандемијата на новиот коронавирус. …