Миленко му испрати порака на Груевски: Еве што напиша на Facebook


„Ти зошто кога можеше и ТРЕБАШЕ не ловеше (апсеше), сега тебе и твоите те ловат (апсат).

Греота за луѓето по притвори што затоа што ти на време кога ТРЕБАШЕ и кога законски тоа беше оправдано не го уапси Заев, не го прати да лежи Бучко, не го гонеше фармацевтскиот мафијаш Пановски – сега од ладовина покрај An der schönen blauen Donau солиш памет.“


Видете следно

Заев бил сниман од Александар Верушевски на ручек во Струмица во 2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, денеска одговорајќи на новинарско прашање кој го снимал на еден …