МВР регистрира 701 прекршок за неносење маски


Скопје, 20 септември 2020 (МИА) – Седумстотини и еден прекршок регистрира Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.


Видете следно

Во Скопје 269 санкционирани возачи, 78 за брзо возење

Вкупно 269 сообраќајни мерки се изречени во текот на вчерашниот ден на територијата на Град …