На скопјанец му влегле дома да го ограбат: Еве што тој им направил (Видео)


Крадците влегле во неговиот стан, декативираќи го претходно алармот. Барале, претурале, додека скриената камера ги снима.

„Додека не бевме дома, овие двајца крадци влегле и провериле сѐ барајќи злато и пари. За среќа ништо не недостасува, но фактот што успеале да му го исклучат алармот покажува дека се професионалци. Камерата што ја имав скриено во спалната ги сними нивните лица, па полицијата лесно ќе ги пронајде“ – вели сопственикот за порталот Мотика.


Видете следно

Трето издание на „Today it’s all about jazz“

На 30 април во Младинскиот културен центар ќе се случи третото издание на веќе традиционалниот …