На Табановце за влез и излез од државата се чека околу 30 минути


На Граничниот премин Табановце за влез и излез од државата се чека околу 30 минути. На другите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

-Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, се наведува во соопштението.


АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево. дма/сп/

Скопје, 7 јули 2022 (МИА)Видете следно

Бекир Боздак: Нема прием за Шведска и Финска во НАТО додека не ги исполнат своите обврски

Турција нема да го поддржи приемот на Шведска и Финска во НАТО додека тие држасви …