Најиновативните компании во светот


Деветта година по ред, Apple беше прогласена за најиновативната компанија во светот во рангирањето на консултантската компанија Boston Consulting Group.

Во споредба со минатогодишниот распоред, оваа година Google го претекна Samsung и го зазема второто место, оставајќи го на третата позиција јужнокорејскиот производител.

Погледнете кои компании влегуваат во глобалниот Топ 50:

kompanii50


Видете следно

Постапки против 20 лица во Битола заради прекршување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Битола денеска до Основниот суд Битола поднесе предлози за определување казнени налози …