Најскапите купувања преку eBay


Платформата за е-трговија eBay е основана на почетокот на септември 1995 година и се наоѓа на пазарот веќе 25 години. Еве ги најинтересните и најскапите артикли некогаш продадени преку неа.

1. Супер јахта – 168 милиони долари

2. Авион Gulfstream II – 4,9 милиони долари

3. 20-ти годишен ручек со Ворен Бафет за помош на Фондацијата GLIDE – 4,5 милиони долари

4. Град Алберт, Тексас – 2,5 милиони долари

5. Куќа со воен бункер – 2,1 милиони долари

6. Колективна картичка со Хонус Вагнер – 1,1 милиони долари

7. Ферари Енцо – 1 милион долари

8. Стрипови на сите ѕвезди (колекционерско издание) – 963.223 американски долари

9. Lamborghini Aventador со две врати, кабриолет – 659.800 долари

10. Бејзбол палка на Џо Џексон – 577.610 долари

11. Часовник Patek Philip Grand Complications – 535.499,99 УСД

12. Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce 2017 – 499.900 американски долари

13. Porche 911 GT2 RS 2018 – 470 000 долари

14. Колекционерска картичка со Том Брејди, од плејофот во 2000 година, автограм – 400.100 УСД

15. Пијано на Елвис Присли – Вм. Knabe & Co 1912 – 375.190 американски долари

16. Lamborghini Aventador 2015 – 362.000 УСД

17. Колекционерска картичка Метал универзум од 1997 година со Мајкл Џордан – 350 100 долари

18. Lamborghini Aventador Roadster 2015 – 349.800 американски долари

19. Мекларен 675 LT Coupe 2016 – 325.800 американски долари

20. Хеликоптер Робинсон Р-44 Равен II 2013 – 325.200 долари

21. Lamborghini Aventador LP 750-4 Coupe 2014 – 319.900 американски долари

22. Mercedes-Benz S-Class Maybach S 650 Cabriolet 2017 – 318 000 долари

23. Камперскиот Newmar King Aire 2014 – 280 000 УСД

24. Rolls-Royce Other Base Coupe 2015 – 274.888 американски долари

25. Волшебна картичка за колекционерски црн лотос: The Blacking PSA 10 Alpha – 250.000 УСД


Видете следно

„Дрекслмајер” донираше триста компјутери за училишта од пет општини

„Дрекслмајер” донираше триста компјутери за училиштата од Кавадарци, Неготино, Демир Капија, Велес и Градско, иформираа …