Неверојатниот автосалон на Порше


Порше уште еднаш ја покажа својата ширина и висина – овој пат во директна смисла на зборот. За продажба на своите автомобили, брендот го отвори својот “највисок” автомобилски изложбен салон. Тој е високо на планината.

Се разбира, тоа не е целосно мото шоу, туку привремена платформа за тргување.

Објектот во форма на стаклена конструкција е изграден во француската област Вал Дизер на надморска височина од 2300 метри надморска височина.

Тоа е местото каде што целната публика на германскиот производител на автомобили престојува – скапиот ресторан РОК е во близина, и елитно високопланинското одморалиште Мариел.

Многу супер богати луѓе сакаат да се одморат овде. И што да се види? Неверојатното возило на Prosche – Cayenne. Овој најнов генерациски модел е претставен во стаклениот автомобил.

Дизајнот веќе ја докажа својата сигурност. Го преживеал ураганот “Елбинор”, кој забележал ветровити налети од 170 км / ч, неверојатни снежни врнежи и екстремно ниски температури до -25 Целзиусови степени.

porscheplanina1


Видете следно

Корисници во САД го тужат Гугл и бараат пет милијарди долари

Во САД е поднесена колективна тужба против Гугл, во која се тврди дека компанијата незаконски …